KUMRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUMRUM

GERCEK TÜRKLERIN YENI ADRESI

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kahraman Alayın Kahraman Sancağı

YazarMesaj
KUMRUM
KUMRUM YÖNETIM
KUMRUM YÖNETIM
KUMRUM

Kadın
Metin Alanı : NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Ruh haliniz : Kahraman Alayın Kahraman Sancağı Acili10

MADALYA : Kahraman Alayın Kahraman Sancağı 3_10

Kahraman Alayın Kahraman Sancağı Empty
MesajKonu: Kahraman Alayın Kahraman Sancağı   Kahraman Alayın Kahraman Sancağı Icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 9:58 am

Aşağıdaki fotoğraftaki sancak dünyadaki tek esir Türk sancağıdır. Türk ordusunun 57. alayının sancağıdır. Sancak türk ordusunun şerefidir. Son neferi şehit olana kadar düşmana teslim edilemez. Ve öylede olmuştur;

Kahraman Alayın Kahraman Sancağı 0116

Resimdeki sancak, Çanakkale Savaşı’nda son erine kadar şehit olan Kahraman 57nci Alay'ın Sancağıdır. Hâlen Melbourne-Avusturalya müzesinde sergilenmekte olan sancağın tanıtım plâketinde şöyle yazmaktadır:

"Bu Alay Sancağı Gelibolu savaş alanından getirtilmiştir, ama esir edilmemiştir. Türk Ordusu'nun geleneklerine göre bir alayın sancağı, alayın son eri ölmeden teslim edilemez. Bu sancak, sonuncu muhafızın da altında ölü olarak yattığı bir ağacın dalına asılı olarak bulunmuştur. Kahramanlık timsali olarak karşınızda duran bu Türk Alayı Sancağını selâmlamadan geçmeyin"

Kahraman Alayın Kahraman Sancağı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-